تبدیل توالت

توالت های فرنگی از عمده ترین انواع مورد استفاده توالت در دنیا هستند و این ما ایرانی ها هستیم که باید از سبک توالت خاص خودمان در خانه داشته باشیم.

هر چند توصیه های اخیر نشان می دهد که از توالت ایرانی بهتر است استفاده کنیم ولی در شرایطی لازم از تا با تبدیل توالت ایرانی به فرنگی برخی از مشکلات را حل کنیم.

عموما در خانه های جدید از توالت فرنگی و توالت ایرانی هر دو استفاده می شود و در نقشه کشی اولیه تاسیسات جایگاهی برای هر دو این توالت ها در نظر می گیرند و در لوله کشی ساختمان این موضوع لحاظ می شود. ولی در خانه های قدیمی این موضوع رعایت نمی شد.

با گذر عمر و رسیدن به سن بالا و یا به دلایل مختلف که به ستون فقرات و زانوها آسیب وارد می شود استفاده از توالت فرنگی تنها راه چاره ما می باشد و نمی توانیم از توالت های ایرانی استفاده کنیم.

در این شرایط است که به ناچار یا باید خانه خود را عوض کنیم و یا جایی برای توالت فرنگی در نظر بگیریم.

 

اگر خانه بزرگ باشد و جا فراوان می توان با اختصاص فضایی برای توالت و یک سیستم لوله کشی فاضلاب حتی مجزا مشکل را حل کرد اما وقتی فضای کافی در اختیار نباشد و مشکل استفاده از توالت ایرانی داشته باشیم به نظر چاره ای جز تبدیل توالت ایرانی به فرنگی نیست.

در مقاله قبلی به صورت دقیق توضیح دادیم که برای  تبدیل توالت فرنگی به ایرانی باید چگونه عمل کرد.

اگر از متخصصین و کارشناسان تاسیسات هستید و یا موضوع شما مرتبط با تبدیل توالت فرنگی به ایرانی می باشد مقاله روش تبدیل توالت فرنگی به توالت ایرانی را مطالعه فرمایید.

 

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

به سه روش می توان توالت ایرانی را به توالت فرنگی تبدیل کرد:

  • تبدیل توالت ایرانی به فرنگی با استفاده از توالت های آماده

خوشبختانه با پیشرفت علم این موضوع خیلی سال است حل شده است.

به راحتی می توانید با مراجعه به مغازه های تجهیزات پزشکی انواع توالت های فرنگی سیار را خریداری نموده و بر روی توالت ایرانی خود قرار داده و استفاده کنید.

خوبی این روش این است که نیازی به تخریب ندارد، هر کس نیازی به توالت فرنگی نداشت می تواند آن را جا به جا کند و مهم تر اینکه هزینه خیلی کمی دارد.

جهت دیدن انواع توالت فرنگی سیار به همراه مشخصات و قیمت بر روی لینک خرید توالت فرنگی سیار از دیجیکالا بزنید.

 

نمونه توالت سیار و آماده

  • روش تبدیل توالت ایرانی به فرنگی با تخریب

تخریب همیشه هزینه بردار است ولی بدون تعارف باید بگوئیم بهترین راه است.

وقتی شما خانه ای از خود داشته باشید و موضوع استفاده از توالت فرنگی برای شما موضوعی همیشگی باشد بهتر است کار اصولی را انجام دهید و با تخریب جزئی ساخت خود یک توالت فرنگی دائمی داشته باشید.

روش تبدیل توالت ایرانی به فرنگی با تخریب نیز خود به دو صورت انجام می شود.

روش اول اینکه به کلی ساختار توالت را تخریب کنید و با استفاده از لوله کشی مجدد توالت را نصب کنید.

در این روش باید کف توالت به کلی تا مرحله قیر و گونی ساختمان تخریب شود و دسترسی به لوله اصلی پیدا شود.

خیلی باید دقت کنید که لوله کشی اصلی آسیب نبیند تا کار سریع تر پیش برود.

به آرامی دور لوله فاضلاب توالت ایرانی را خالی کنید و حدودا ۲۰ سانتی متر پایین تر بروید تا اره به راحتی بتواند لوله ها را جدا کند.

از پشت سیفون توالت ایرانی باید سیفون را ببرید و با استفاده از یک تبدیل و یا به اصطلاح سوکت و دو زانو ۴۵ دوباره اتصالات را سر هم کنید.

در این حالت اگر جا نمای دیگری برای توالت فرنگی در نظر داشته باشید راحت تر می توانید نقشه لوله کشی را تغییر دهید.

 

سپس باید تا اندازه کف توالت را در نظر گرفته و یک تکه لوله به اندازه کمی بالاتر از کف برای توالت فرنگی در نظر بگیرید.

 

تذکر:

الزامی برای حذف سیفون توالت ایرانی نیست و هدف ما در این مقاله توضیح دقیق ساختار اصولی توالت فرنگی است.

شما می توانید بدون حذف سیفون توالت ایرانی و تنها با جانمایی دوباره کار نصب را سریع تر انجام دهید.

در انتها باید کف توالت کاملا با مصالح پر شود و با استفاده از عایق بندی مناسب توالت فرنگی نصب شود.

روش دوم تخریبی به این شکل است که تنها خود توالت ایرانی را خراب می کنید و بر روی لوله ورودی که بر روی سیفون توالت ایرانی قرار گرفته با استفاده از یک سوکت لوله ای اضافه می کنید و کف توالت ایرانی را کاملا با مصالح پر می کنید و وقتی سطح صاف شد توالت فرنگی را روی آن کار می کنید.

 

  • روش تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب

این روش بیشتر مناسب افرادی است که در خانه های اجاره ای زندگی می کنند و یا به دنبال کمتر شدن هزینه های خود هستند.

خوشبختانه به غیر از سیفون توالت که در ایرانی و فرنگی متفاوت است ما بقی ساختار و لوله کشی های فاضلاب توالت ها یکسان است.

از این رو به راحتی می توان توالت ها را تبدیل کرد.

در روش بدون تخریب لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی در گودی توالت ایرانی انجام می شود.

به این شکل که با استفاده از یک صفحه کامل سطح توالت ایرانی به کلی پوشانده می شود و تنها یک لوله از روی سطح توالت تا درون سوراخ توالت ایرانی به شکلی که مسدود نشود و راه آن کاملا باز باشد تعبیه می شود.

 

خوبی این روش سرعت بالای اجرای آن است.

شما با استفاده از سنگ، چوب و یا تخته های پلاستیکی می توانید اندازه محیط توالت را بگیرید و بصورت کلی روی توالت را بپوشانید و یا تنها روی توالت ایرانی را مسدود کنید.

به راحتی در این روش توالت فرنگی همانن سطح صاف سایر مکان ها می تواند کار گذاشته شود. آب بندی و محکم بودن سطح توالت اهمیت زیادی دارد.

یکی دیگر از محاسن این روش به غیر از سرعت بالای اجرا، کم هزینه بودن و دیگری این است که به راحتی قابل جمع کردن است. و می توانید هر زمان که نیاز داشتید دوباره توالت ایرانی خود را داشته باشید.

اما این روش بدون عیب هم نیست که پیشنهاد میکنیم قبل از اینکه دست به این روش بزنید معایب این روش را حتما در مطلب مزایا و معایب تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب بخوانید

 

هم سطح کردن سطح توالت ایرانی و تعبیه یک راه برای توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی بر روی توالت ایرانی یکی از مرسوم ترین روش های تبدیل توالت ایرانی به فرنگی است. در این روش هر چند بهتر است کارشناس تاسیسات این مهم را عهده دار شود ولی نبود کارشناس هم اهمیت زیادی ندارد و شما با داشتن کمی مهارت خودتان می توانید این کار را انجام دهید.

 

استفاده از توالت های تاشو

البته شایان ذکر است که اخیرا نوع دیگری از توالت های فرنگی وارد بازار شده که با روش اول شناخته می شوند.

این نوع توالت های فرنگی به راحتی به دیوار نصب می شوند و به حالت باز و بسته شده در مواقع مورد نیاز برای استفاده برخی از افراد قرار داده می شوند.

این خود نوعی تبدیل توالت ایرانی به فرنگی است با این تفاوت که تمام ساختار توالت ایرانی حفظ می شود و نیازی به خراب کاری و حتی هزینه زیاد نیست.

 

توالت های تاشو مقاوم

این توالت ها به نام توالت های تاشو شناخته می شوند و مناسب برای افرادی هستند که نیاز به توالت فرنگی در خانه ای دارند که سایرین از توالت ایرانی استفاده می کنند.

باز و بسته شدن توالت بواسطه یک فنر نرم است و نگه داشتن این توالت برای نشستن توسط دو بازو انجام می شود که تحمل وزن بالغ بر ۱۵۰ کیلوگرم را به راحتی دارد.

جالب است بدانید این توالت های فرنگی تاشو قابلیت این را دارند که با استفاده از پیچ هایی ارتفاع خود را تنظیم کنند. ضمنا مدل های مختلفی از این توالت در بازار وجود دارد.

تماس های زیادی از بازدیدکنندگان سایت داشتیم که این توالت های فرنگی تاشو را از کجا میتوانیم تهیه کنیم. بهمین خاطر لینک خرید آن را در اختیار شما همراهان عزیز قرار میدهیم.

با زدن بر روی مشاهده و خرید انواع توالت فرنگی دیواری تاشو از سایت دیجیکالا با مدل های متنوع این توالت ها آشنا شوید و با خواندن نظرات هر یک از آنها اقدام به خرید کنید.

 

هزینه تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی

تغییر در سیستم خانه قاعدتا هزینه بردار است و حتی ساده ترین روش تبدیل توالت ایرانی به فرنگی که استفاده از توالت های آماده بود نیز این مشکل را دارد و باید هزینه خرید توالت پرداخت شود

اگر هدف شما تبدیل توالت ایرانی به فرنگی بدون تخریب باشد تنها باید اتصالات، صفحه فلزی و یا پلاستیک و یا چوبی و هزینه دستمزد کارشناس تاسیسات را محاسبه کنید.

با توجه به اینکه توالت ایرانی خود قبلا سایر اتصالات مانند شیر آب و روشویی و … را دارد نیازی نیست این هزینه ها را برآورد کنیم ولی اگر این اتصالات را هم باید اضافه کنید خودتان در لیست قیمت این موارد را هم در نظر داشته باشید.

 

لوله فاضلاب توالت فرنگی باید ۱.۵ تا ۲ سانتی متر از سطح زمین بالاتر باشد.

هزینه تخریب توالت ایرانی و تبدیل آن به توالت فرنگی هزینه بیشتری دارد ولی اصولی تر و دائمی است. ب

سته به اینکه کل ساختار را تغییر دهید و یا تنها توالت را تخریب کنید باید هزینه تخریب و لوله کشی فاضلاب مجدد بسته به متراژ کار را هم به آن اضافه کنید.

همچنین جهت گرفتن قیمت و مقایسه انواع توالت فرنگی با هم میتوانید بر روی لینک خرید توالت فرنگی سیار از دیجیکالا بزنید

در پایان خاطر نشان می شویم تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی اگر بصورت ساده و تنها با استفاده از توالت های تاشو و آماده باشد نیازی به کارشناس ندارد ولی در غیر اینصورت قبل از تخریب حتما با کارشناسان و متخصصین این حوزه مشورت کنید زیرا راه های مختلفی وجود دارد که شاید هزینه های شما را کاهش دهد.